Oksfordai. Brogai

Šių metų mano atradimas yra oksfordai(oxfords) ir brogai(brogues). Jie gražūs, paprasti ir patogūs; į jūsų aprangą įneš įdomią detalę.

Dabartiniu metu žmonės nesismulkina ir brogus vadina oksfordais.  Brogai nuo oksfordų skiriasi tuom, kad yra gražesni ir sudėtingesnio rašto, o oksfordai paprastesni.

  Oksfordai – istoriškai paprasti, oficialūs, iš odos pasiūti batai. Jie gimė Airijoj ir Škotijoj, ten buvo dar vadinami balmoralais (balmorals). Šių batų išskirtinumas – užslėpti raišteliai ir nupjautos, užapvalintos  bato nosys.

   Brogai – iš tvirtos odos, įvairių raštų žemakulniai bateliai arba aulinukai. Jie taip pat gimė Airijoj ir Škotijoj. Jų paskirtis buvo, kad vaikštant pelkėmis pro skyles išbėgtų vanduo.  Jie yra skirstomi į (apie) šešias grupes pagal nupjautas batų nosis ir struktūrą (Full brogues ar Wingtips; Ghillie brogues; Semi-brogues ar half brogues; quarter brogues; longwing brogues; closures).

Lyginant su laikotarpiu, kai šie batai atsirado, jie turi dabar kitokią reikšmę ir nešiojimo būdą. Dabar gaminami oksfordai ir brogai su raišteliais į išorinę pusę, galima rasti oksfordų ir brogų sportinių batelių tipų ir dar įmantresnių raštų ir kt.. Štai kaip evoliucionavo šie batai.

Anksčiau šie batai man buvo nelabai gražūs ir nepatiko. Bet praėjo tas laikas ir aš jau turiu savo oksfordus, bet tiksliau būtų galima sakyt – brogus. Norėjau nusipirkt baltai juodus oksfordus, bet nusipirkau tokios rudai-oranžinės spalvos. Man labai patinka kaip jie derinasi su burgundiška(bordine) spalva.

– Coliukė –

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s