Summer favourites

Sveiki sveiki!

Kaip jūsų vasara?

Mano vasara buvo visai gera: teko pabūti kitose šalyse, paskaityti gerų knygų, pažiūrėti garsiausius filmus, pailsėti Molėtuose, pasportuoti savo malonumui, piknikauti prie upės, paplaukioti baidarėmis ir t.t.

Tad dabar jau metas pristatyti savo vasaros mėgstamiausius:


MUZIKA

Šią vasarą grįžau, prisiminiau senus gerus QUEEN. Kartais galvoju, kad gimiau ne toje kartoje, nes esu II

  amžiaus muzikos gerbėja: ABBA, QUEEN, The Beatles, AC/DC.

Nors gerai pagalvojus, kad jei būčiau gimus daaaug anksčiau, tai abejoju, kad domėčiausi ir man patiktų tokie dainininkai kaip Eminem ar Ed Sheeran.


SERIALAI

„Harperio sala“ (angl. k. “Harper’s island“) – 2009 metų 1 sezono serialas. Šį serialą pradėjau žiūrėt tik dėl to, jog draugas pasakė, kad jis yra kažkaip susijęs su LOST. Sklido gandai, kad Harper’s Island serialo siužetas yra nuplagijuotas nuo LOST’o.

Tad aš pasižiūrėjau. Man patiko. Ir galiu patvirtinti, kad nėra nuplagijuotas siužetas. Serialas buvo įtraukiantis ir priverčiantis sukti galvą, kas iš tikrųjų yra žudikas, o tai buvo sunku padaryti, nes labai gerai buvo „sumaišytos visos kortos“.

 

House m.d. – vienas iš geriausių matytų serialų. Ir jau esu minėjusi jį prie savo mėgstamiausiųjų, bet šįkart vėl paminėsiu dėl to, jog aš jį pradėjau žiūrėti vėl nuo pradžių. Toks geras serialas, kad ir turbūt trečią kartą susigundysiu jį pažiūrėti nuo pradžių.

Dabar esu antrame sezone ir serijas tiesiog ryju. Ir negalime nepaminėti Hugh Laurie ir jo asmenybės tame seriale. Kad ir kur jis vaidintų, jis vis tiek liks Daktaras Hausas. Beje, ta proga, kad pradėjau žiūrėti House, pradėjau per FB sekti Hugh Laurie. :3


FILMAI

Šią vasarą žiūrėjau gana daug gerų, senų, bet vertų dėmesio filmų.

„Da Vinčio kodas“ – 2006 metų detektyvinė drama, kuri buvo pastatyta pagal Dan Brown knygą. Atsimenu, prieš 8 metus, šis filmas (ir knyga) buvo ant bangos, bet nenorėjau pasiduoti bandos jausmui, todėl niekada ir nepažiūrėjau iki dabar. Dabar supratau, kodėl šitas filmas tais metais buvo toks garsus. Iš tiesų, geras siužetas, sudėtingos mįslės ir korupcija (galima taip pavadint) pagardina šį filmą. Netikėta filmo pabaiga užbaigią šitą įdomų detektyvą.

Kai sužinai, jog šis filmas pastatytas 1975 metais, nelabai norisi žiūrėti, nes visi nemėgsta senų filmų. Bet nee… „Skrydis virš gegutės lizdo“ (“One flew over the cuckoo’s nest“) – tai yra vienas iš geriausių mano matytų filmų. Šis filmas buvo pastatytas pagal Ken Kesey knygą. Knyga buvo išleista 1962 metais, o filmas 1975.

Ken Kesey – knygos autorius parašė knygą remdamasis savo patirtimi: jis bendravo su psichiniais ligoniais, stebėjo jų gydymą bei pats dalyvavo savanoriškai projekte, kur buvo tiriamas psichotropinių medikamentų poveikis žmogaus smegenims.

Ši knyga atspindi tuo metinį laisvės troškimą ir priespaudą, jėgą. Šios knygos autorius skatino maištauti.

Neveltui Ken Kesey yra laikomas svarbia Amerikos kontrkultūros asmenybė.

Šis filmas apie vieną psichiatrijos ligoninę, kurioje vyrauja nustatyta tvarka ir tvarkaraštis. Bet vieną dieną pasirodo Randle McMurphy (Jack Nicholson), kuris buvo kalėjime, bet dėl dažnų smurto proveržių buvo nusiųstas į psichiatrijos ligoninę. Iš šono, jis normalus, sveikas žmogus, bet jis nenori išeiti iš ligoninės. Su jo atėjimu į psichiatrinę ligoninę, joje prasideda pokyčiai. Daugumą jų inicijuoja McMurphy. Taip daro dėl to, kad jam nuobodu ir dėl to, jog nori praskaidrinti tiems ligoniams gyvenimą, leisti pasijausti jiems pilnaverčiais žmonėmis su savo teisėmis. Randle savo gyvenimą baigia liūdnai, bet bent vienam ligoniui padeda išsilaisvinti. Jo mirtis nebuvo bergždžia.

Jei norite pasiskaityti plačiau apie autorių, knygą ir filmą, galite tai padaryti čia anglų kalba: fogsmoviereviews.com

„Pabėgimas iš Šoušenko“ (“The Shawshank redemption“) – tai dar viena verta dėmesio drama. Kino teatruose filmas pasirodė 1994 metais. Šis filmas vertinamas kaip geriausias filmas pasaulyje, taip teigia svetainės IMDb rezultatai, kur šis filmas yra 1 vietoje (šiame saraše yra 250 geriausių filmų). Taip pat šis filmas yra pastatytas pagal Stephen King novelę „Pabėgimas iš Šoušenko“ (novelių rinkinys vadinasi „Skirtingi metų laikais“). Peršasi išvada, kad dauguma geriausių filmų yra knygų interpretacijos.

Tai yra Andy Dufresne – bankininko, bet kalinio istorija. Jis buvo nuteistas už žmonos ir meilužio nužudymą. Jis nuteisiamas kalėti Šoušenko kalėjime, kur tarp kalinių ir prižiūrėtojų yra susidariusios atskiros bendruomenės ir naujokams yra sunku pritapti bei susirasti draugų. Bet Andy yra kitoks, jis buvo laimingasis, nes susibičiuliavo su tokiu tipu kaip Red ir atsidūrė tinkamoje vietoje, tinkamu laiku, kai galėjo išbandyti savo kaip bankininko ir žmogaus įgūdžius. Pradžioje Andy karjera buvo sėkminga, bet kai sužinojo kokiais nešvariais darbeliais užsiima kalėjimo valdžia, jo gyvenimas pasikeitė. Bet vieną naktį Andy dingsta. Kaip ir kur galėjo dingti Andy? Pabėgo? Juk tai neįmanoma.


KNYGOS

Vinco Mykolaičio-Putino  „Altorių šešėly“. Tai privalomo skaitymo knyga ir aš laikau viena geriausių Lietuvos rašytojų kūriniu. Deja, aš nelabai mėgstu skaityti knygas, parašytas lietuvių autorių. Ant pirštų galėčiau suskaičiuoti: V. Mykolaitis-Putinas „Altorių šešėly“, B. Sruoga „Dievų miškas“, J. Ivanauskaitė „Miegančių drugelių tvirtovė“, Račickas, V. Krėvė „Skirgaila“, D. Vaitkevičiūtė „Marius Pietaris“ dvi dalys ir E. Malūkas „Šiukšlyno žmonės“. Ir daugiau neatsimenu.

Tai yra 1993 metais parašytas psichologinis modernistinis lietuvių romanas. Ir įdomus faktas, kad šis rašytojas buvo daltonikas, todėl jis savo romane minėjo geltonas katpėdėles, nes tik jų spalvą gerai skyrė.

Šis romanas yra padalintas į 3 dalis. 1 dalyje aprašoma seminarijos metai, 2 dalyje aprašoma vikaravimo metai Kalnynų parapijoje ir galiausiai 3 dalis yra apie sugrįžimą atgal į nepriklausomą Lietuvą. Kiekvienoje iš jų dalyje yra aprašomi skirtingi Liudo Vasario skirtingi gyvenimo metai (paauglystė, jaunystė ir brandumas), aprašomos skirtingos merginos ir skiriasi jo charakteris. Manau, kad Liudo Vasario charakterio ir pasaulėžiūros formavimui turėjo didelę įtaką tos trys merginos. Šioje knygoje nėra daug veiksmo, bet yra nagrinėjamos jo mintys, jausmai ir poelgiai ir tai yra labai įdomu.

Robert James Waller “The bridges of Madison county“ (lt. k. „Medisono grafystės tiltai“). Šią knygą turbūt galime laikyti Amerikos klasika, o jei ir ne, tai šita knyga tikrai buvo viena iš bestselerių 20 amžiuje. Pagal šią novelę buvo sukurtas filmas: buvau pradėjusi jį žiūrėti, bet buvo neįdomu arba tiesiog buvau labai pavargusi, tai nebaigiau žiūrėti.

Aprašymas iš http://www.knygos.lt: genialiai paprasta ir kartu nepaprastai turtinga istorija apie vienintelę tikrąją meilę: keturios dienos netikėtai įsižiebusios aistros pakeičia Roberto Kinkeido, fotografo ir laisvos dvasios žmogaus, ieškančio Madisono apygardoje dengtų tiltų, ir Frančeskos Džonson, fermerio žmonos, gyvenimus visam laikui.

Šita knyga pasižymi labai geromis mintimis (kadangi knygą skaičiau angliškai, tai ir citatos bus angliškos):

“I’ m grateful for having at least found you.

God or the universe or whatever one chooses to label the great systems of balance and order does not recognise Earth-time. To the universe, four day is no different than four billion light years.“


RANDOM

PAGALIAU PAGALIAU PAGALIAU!!! Mano mėgstamiausia futbolo komanda laimėjo ir sveikinu juos su tuo!!! Tikėjausi, kad vokiečiai ir olandai turės 1-2 vietas, bet 1 ir 3 irgi yra gerai!!! Tad tikiuosi, kad kitam čempionate laimės olandai! Go, Vokietija!!

IMG_4265

Statement papuošalas, kurį nusipirkau Kroatijoje. ♥

Pagaliau paskutinis, bet neprasčiausias mėgstamiausiasis – A. Kaniavos koncertas „Musė“. Iš tiesų, tai net nežinojau kas jis toks, bet draugė nusivedė ir man labai patiko jo koncertas ir jo charizmatiška asmenybė. Kiek žinau, kad jis yra Keistuolių teatro aktorius ir bardas. Būtinai pasiklausykite jo dainų!!!


Gerų jums mokslo metų.

Ir iki.

 – Coliuke –

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s